Dołącz do APO

Dołącz do APO

Dołącz do nas.

Dołącz
Dla rodzica

Dla rodzica

Informacje dla rodzica.

Rodzice
Plan treningów

Plan treningów

Plan treningów w ramach APO

Plan

APO podbija stolicę Czech cz. I

fot. Krzysztof Wróbel

W fenomenalnych nastrojach z międzynarodowego turnieju w Pradze wracali podopieczni Trenera Piotra Michalewskiego.  2- dniowe zmagania z drużynami ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Niemiec, Słowacji i Polski zakończyli jako zwycięzcy rozgrywek finałowych Challange Cup.

W sobotę mecze rozgrywane były na słynnym stadionie Strahov (największy stadion piłkarski na świecie). W pełnym słońcu i blisko 30- stopniowym upale, obie drużyny reprezentujące APO w kategorii U-11, toczyły swoje boje w 2 różnych grupach.

Dzień później, na boisku Uhrineves, w deszczowych warunkach rozegrano finałowy etap turnieju. Drużyna APO2  zajęła 2 miejsce w swojej grupie po zaciętych meczach z US Youth Soccer KMC (USA) i Słowackim FK Junior. APO1 w grupie nie miała sobie równych (wygrana z niemieckim FC Hammersee i czeskim FK Vysoka nad Labem) i w finale spotkała się z drużyną amerykańską.

Pełen walki i emocji mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia i o wyniku decydowała seria rzutów karnych, które lepiej wykonywali podopieczni Trenera Piotra Michalewskiego i po chwili mogli wspólnie cieszyć się odbierając pamiątkowy puchar i medale.

To był weekend pełen wrażeń. Chłopcy mieli okazję zmierzyć się z drużynami z innych krajów. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy na boisku, pełnej zaangażowania i nieustępliwości. Pokazaliśmy charakter i jestem pewny, że nasz udział w tym turnieju jest bardzo cennym doświadczeniem, które zaprocentuje w przyszłości – podsumowuje Trener Piotr Michalewski.

Oprócz emocjonujących zmagań sportowych młodzi zawodnicy Akademii mieli okazję do zwiedzania stolicy Czech. Most Karola, Hradczany, astronomiczny zegar praski, fabryka czekolady, centrum- to tylko kilka spośród wielu rzeczy, które, mimo ograniczonego czasu, udało się zobaczyć.

-Cieszę się, że maksymalnie wykorzystaliśmy wolny czas na zwiedzanie i mieliśmy okazję zachwycać się panoramą tak pięknego miasta, jakim jest Praga. Z pewnością wspomnienia z wyjazdu zostaną z chłopcami na długo. Dziękuję ich rodzicom za wsparcie i wspaniały doping. –dodaje Trener młodych zawodników APO.

APO1: Maciej Łuszczyński, Maciej Witczak, Antoni Wróbel, Marcin Peniuk, Michał Wróblewski, Bartłomiej Noczyński, Jakub Bednarek, Wiktor Bielecki, Michał Drzewicz

fot. Krzysztof Cichecki

fot. Krzysztof Cichecki

APO2: Adam Srebrny, Michał Płonka, Szymon Nasiadek, Mikołaj Janicki, Jakub Woźniak, Hubert Wawrzyniak, Igor Cichecki, Paweł Płażewski, Jakub Markowski

Autor , , kategorie: Aktualności
Sponsorzy
WDB S.A.
Tj Group
P.P.H.U Turbo