Dołącz do APO

Dołącz do APO

Dołącz do nas.

Dołącz
Dla rodzica

Dla rodzica

Informacje dla rodzica.

Rodzice
Plan treningów

Plan treningów

Plan treningów w ramach APO

Plan

O nas

Akademia Piłkarska Oleśnicazostała założona 10 sierpnia 2012r. Działalność klubu jest możliwa dzięki sporemu bagażowi doświadczeń. Akademia powstała bowiem na fundamentach dwóch oleśnickich klubów piłkarskich: MKS Pogoń i MSP Rataje, dotychczas zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży w naszym mieście.

Celem klubu jest przygotowanie możliwie jak największej grupy utalentowanych zawodników do rywalizacji w piłce seniorskiej na szczeblu centralnym. Jednocześnie chcemy zapewnić możliwość rekreacyjnego uprawiania piłki nożnej dla wszystkich chętnych. Najmłodsza grupa w klubie to bambini (5 i 6 lat), następnie chłopcy przechodzą do żaków (7 i 8 lat), orlików (9 i 10 lat), młodzików (11 i 12 lat) oraz trampkarzy (13 i 14 lat). Szkolenie w dalszych etapach (juniorzy) jest prowadzone w Pogoni Oleśnica – aż do 19 roku życia. Później istnieje możliwość kontynuowania gry w drużynie seniorów, a najlepsi mają reprezentować Akademię na arenie polskiej i międzynarodowej.Nasza działalność obejmuje zasięgiem wszystkie oleśnickie szkoły podstawowe i gimnazja, a także przyległe do miasta gminy. Korzystamy z boisk przy SP 2, SP 4, SP 6 oraz Stadionu Miejskiego. Zimą grupy bambinis, żak i orlik trenują w halach sportowych. W klubie trenuje ponad 300 chłopców, dla których zajęcia organizowane są także w 2 oddziałach: bierutowskim i sycowskim.

Drużyny AP Oleśnica biorą udział w rozgrywkach prowadzonych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, w tym ligach wojewódzkich trampkarzy i młodzików, a także turniejach żaków i orlików. Dzięki temu zawodnicy trenujący w klubie mają możliwość sprawdzenia swoich postępów na tle najlepszych drużyn w regionie. Nasi zawodnicy grają w reprezentacjach Dolnego Śląska różnych roczników.

System szkolenia jest oparty na metodyce nauki opracowanej przez trenerów z katalońskiego związku piłki nożnej. Trenerzy Akademii nieustannie doskonalą swoją wiedzę podczas szkoleń, konferencji i wewnętrznych warsztatów. Najważniejszym celem na początkowym etapie szkolenia jest zainteresowanie i ukazanie zalet płynących z gry w piłkę. Dziecko musi odczuwać radość i nabrać wewnętrznej motywacji do dalszych treningów. Mocno oddziałujemy na system podejmowania decyzji przez chłopców. Wizja gry ma się tworzyć w ich wyobraźni, a mechanizm percepcji ułatwić korekty błędów. Równocześnie niezmiernie ważne jest wychowanie.Szacunek, pokora, poświęcenie i talent do ciągłego uczenia się, stanowią fundamenty naszego klubu. Nie każdy zostanie piłkarzem, ale chcemy by każdy umiejętnie podejmował decyzję, potrafił rywalizować, znał pojęcie szacunku i dążył do samodoskonalenia.

Bo Akademia Piłkarska Oleśnica, to więcej niż futbol…

Sponsorzy
WDB S.A.
Tj Group
P.P.H.U Turbo